, Filma me Titra Shqip: May 2012 | Top Filmat e vitit 2012

Ads 468x60px

Labels

Thursday, May 31, 2012

Get the Gringo 2012 - Premium HDNjë kriminel karriere (Mel Gibson) kapet nga autoritetet meksikane dhe vendoset në një burg të ashpër, ku ai mëson të mbijetojë me ndihmën e një djali 9-vjeçar….

The Players 2012 - Premium HD


Dy hajdutë, një magjistar, një haker kompjuterash, një aspirues për aktor dhe një ekspert eksplozivësh planifikojnë një grabitje për të përmbushur ëndrrën e Viktor Braganzës. A do të kenë sukses apo fati ka planifikuar diçka ndryshe për ata?


Friday, May 25, 2012

Safe House 2012

safe house 2012

Në një vend të fshehtë në Cape Town të Afrikës së Jugut, CIA mban rob njëkriminel të rrezikshëm, Tobin Frost . Megjithatë, vendi zbulohet nga një gruprebelësh të cilët e duan të vdekur Frostin.Përgjegjësia e transferimit bie mbiMatt Veston, një i ri i cili do të kujdeset për të gjitha.

Tuesday, May 22, 2012

August Eighth 2012

Historia është për një nënë të re, e vetme, e cila është e detyruar të bëjë një rrugë të rrezikshme për në Çinvali.
Atje ndodhet djali i saj, të cilin ajo e kishte dërguar në prag të konfliktit ushtarak midis Rusisë dhe Gjeorgjisë.
Filmi mund të ndahet në dy pjesë : Në njërën pjesë, se si në sytë e një djali të ri i lindur në Osetinë e Jugut
konflikti transformohet në një luftë fantastike me super-robotë, dhe në tjetrën ai tregon realitetin e situatës së luftës dhe udhëtimin e heroinës kryesore.


Red Tails 2012


Nje skuader pilotesh Afro-Amerikane ne programin e trajnimit Tuskege, therritet ne detyre ne nje mision te drejtuar nga Kolonej A. Bullard.


Battleship 2012


Forcat e marinës së Shteteve të Bashkuara zhvillojnë një stërvitje rutinë në Oqeanin Paqësor. Megjithatë ajo që nuk njohin, është se një teknologji shumë e avancuar jashtë tokësorësh i pret nën sipërfaqen e ujit. Planet e pushtuesit nuk do të vonojnë të zbulohen dhe shpejt Beteja premton të jetë e ashpër, si në ajër ashtu dhe në tokë. Por ajo që do të përcaktojë rezultatin e luftës është n beteja detare, më kritike e parë ndonjëherë në historinë e njerzimit …

Tuesday, May 15, 2012

GHAJINI


Nje vajze e thjeshte dhe e varfer njihet rastesisht me nje bos te nje kompanietelefonike por pa ditur asgje per njeri tjetrin. Lidhja e tyre paksa e cuditshme arrin derine propozim per martese dhe pikerisht ne momentin kur Singania vendos t’i tregojgruas se tij se ishte pronar i kompanise me te madhe ne vend.. ndodh nje e papritur.E dashura e tij vritet nga nje krimiel i tmerrshem (ghajini). Lufta per hakmarrje eshte epameshirshme per Singania-n.

THE GREYPasi aeroplani i tyre u perplas ne Alaske, shtate puntore me ne krye nje gjuetar te zot kalojne neper rruge per tu kthyer, ku sulmohen dhe nga ujqer ne cdo hap.

RAMPART


Los Angeles, ne vitet 1999, polici veteran Dajv Braun, i fundit nga policet trdhetare,punon qe te kujdeset per familjen e tij, gjithashtu lufton per mbijetesen e tij.ke